Monist Palangos gidas

Palangos architektūra, kultūra, gamta, skoniai ir linksmybės turi daugybę veidų. Siūlome juos pažinti savo tempu. O po tyrinėjimų pasitiks Monist ramybė.
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.
patiks vaikams
Pėsčiomis
Palangos skulptūrų parkas
J. Simpsono g. 1A
Palanga, kokią pažįstame šiandien, kokią sapnuojame grįžę namo ir kokią kaskart nekantraujame susitikti, didele dalimi yra kurorto vyriausiuoju architektu ilgai dirbusio Leono Laimučio Mardoso mintys. Palangos skulptūrų parkas, kuriame spiečiasi Broniaus Zalenso, Leono Striogos, Kazimiero Kisieliaus ir kitų kūriniai – vienas tokių pamintijimų. Galima tiesiog gėrėtis. Galima prisiminti šachmatų ėjimus. Ir vis tiek gėrėtis.
Vakaras ir naktis
Palangos kurhauzas
Grafų Tiškevičių al. 1
​​Jei nieko intriguojančio nevyksta Palangos koncertų salėje, verta patikrinti greta stovinčio, po daugybės nelaimių autentiškai atkurto kurhauzo kalendorių. Per metus čia veikiančiame Palangos kultūros ir jaunimo centre surengiama per 250 renginių. Gal kaip tik šįvakar – tas koncertas?
patiks vaikams
Šiandien lyja
Palangos vasaros skaitykla
Vytauto g. 72
Ir medis gali banguoti! Tuo neabejojo pokario architektas Albinas Čepys, leidęs sau į užduotį suprojektuoti kurorto naujieną (pirmiausia tai buvo dailės reikmenų parduotuvė) pasižiūrėti postmoderniai, drauge jaučiant tarpukario dvelksmą. Tiek knygą, tiek ekraną prisijaukinti čia leis firminė bibliotekos ramybė, o pertraukėlei pakvies literatų sambūriai, plenerai, kino seansai ar kiti renginiai.
Kurorto kąsniai
Pajūrio kepyklėlė
Ganyklų g. 6
Nusimetus didmiesčio naštą, ir pilvą lepinti norisi kuo nors paprastesniu. Nepelnytai primirštu, o gal kasdien sau neleidžiamu. „Šiandien galima“, – sako šioje kepyklėlėje gimstančios spurgos ir traškantys kibinai. Drąsiai prašykite ir viso torto, jei kalendoriuje ištinka rimta proga.
Vakaras ir naktis
Gintaro turgus
Senojo Turgaus g. 12
Dėmesio – turime slaptą priežastį pagaliau imti ir pasitikti saulę, kad jau penktą ryto būtumėte Palangos turguje. Ne, ne trešnių ar naujų šortų. Tokioje ankstybėje vasaros šeštadieniais čia veikia didžiausia Baltijos šalyse gintaro birža, sutraukianti daug veteranų ir vos saujelę smalsuolių. Tai iš jos po Palangos ir kitų miestų gatvės turgelius pasklinda papuošalai bei kiti dirbiniai iš gintaro.
patiks vaikams
Šiandien lyja
Palangos baseinas
Kretingos g. 23
Mėgstantys Palangoje užsibūti ilgėliau greičiausiai nė neprisimena, kaip gyveno iki 2019-ųjų, kai kurorto pakraštyje buvo atidarytas baseinas. Aštuoniuose takeliuose ir poilsio erdvėse darniai sugyvena sportinės ambicijos, kasdienė mankšta, priedanga nuo darganos ir dėmesys sau.
Dviračiu ar automobiliu
Plocio ežeras
Kai pajūris dar tik ruošiasi naujam, visuomet ateinančiam šiltajam sezonui, ledynmetį menančiame Plocio ežere jau poilsiauja migruojantys sparnuočiai. Nulipę nuo dviračio patogiai įsitaisykite paukščių stebėjimo namelyje ir tikrai išgirsite, ką aptarinėja antys, dančiasnapiai, gulbės giesmininkės ar klykuolės.
Aktyvus laisvalaikis
„Zigmo žirgai“
Klevų g. 2
Treniruoti pilvo presą, skatinti medžiagų apykaitą ir gerinti vidaus organų veiklą. Norisi? Visuomet. Bet gal metas leisti pailsėti jogos kilimėliui ir vietoje to susipažinti su žirgu? Asmeninė treniruotė gali tapti atpildu sau už produktyvią darbostogų sesiją, o grupinė – prasminga socializacija.
No results found...